Nawilżacz powietrza z jonizatorem – Ranking Listopad 2024

Szukasz dobrego nawilżacza powietrza z jonizatorem? Jaki nawilżacz powietrza wybrać do swojego domu? Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając dobry nawilżacz z jonizatorem? Sprawdź poniższy wpis, w którym podpowiadamy jaki model wybrać oraz na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu. Poznaj najnowszy ranking 2024, w którym znajdziesz polecane modele nawilżaczy powietrza z jonizacją.

Ranking 10 najlepszych nawilżaczy powietrza z jonizatorem na Listopad 2024

Poniżej przedstawiamy ranking 10 polecanych nawilżaczy powietrza z jonizatorem, który aktualizowany jest każdego dnia.

[nokaut-offers-box render_type=’inline’ url=’/nawilzacze-powietrza/–najpopularniejsze.html’ limit=’10’]

Nawilżacz powietrza z jonizatorem — co to jest i jak działa?

Nawilżacz powietrza z jonizatorem to urządzenie, które dostarcza ujemnych jonów (anionów) do otoczenia. Nawilżanie z funkcją jonizacji sprawia, że powietrze staje się bardziej rześkie. W zależności od rodzaju nawilżacza urządzenie rozbija cząsteczki wody, które unoszą się w powietrzu. Jonizator powietrza skutecznie eliminuje kurz, drobnoustroje oraz roztocza.

Nawilżacz powietrza z jonizatorem. Jaki wybrać?
Nawilżacz powietrza z jonizatorem. Jaki wybrać?

Jaki nawilżacz powietrza z jonizatorem kupić? Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup nawilżacza powietrza z funkcją jonizacji, warto wcześniej porównać polecane modele, które znajdziesz w naszym najnowszym rankingu nawilżaczy powietrza. Oprócz tego zobacz, na jakie cechy zwrócić uwagę oraz jak wybrać najlepszy nawilżacz powietrza! Poniżej krok po kroku wskazujemy parametry, które odgrywają najważniejszą rolę w trakcie doboru nawilżacza powietrza z jonizatorem.

Rodzaj nawilżacza powietrza

Najważniejszym elementem w trakcie zakupu jest wybór odpowiedniego rodzaju urządzenia. W ofercie sklepów możesz znaleźć dwa typy z funkcją jonizacji: nawilżacz ewaporacyjny i nawilżacz ultradźwiękowy.

Najkorzystniejsze cenowo wydają się ultradźwiękowe nawilżacze. Ten model nawilża powietrze przez fale ultradźwiękowe, które rozbijają cząsteczki wody, jednak wraz z mgiełką dostarcza również chemiczne związki, które znajdują się w typowej wodzie z kranu. W związku z tym do ultradźwiękowych nawilżaczy powietrza powinno stosować się wodę destylowaną, co z kolei przekłada się na bardzo wysoki koszt użytkowania.

Z kolei ewaporacyjne nawilżacze powietrza zwiększają poziom nawilżenia powietrza w bardziej naturalny i zdrowszy sposób — poprzez parowanie. Oprócz tego mają wbudowane filtry, które oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń.

Opinia z forum: „Mamy nawilżacz ultradźwiękowy z jonizatorem powietrza…fajna sprawa, ale dość kłopotliwy. Można używać tylko wody destylowanej, należy go codziennie czyścić, żeby nie dopuścić do rozwoju grzybów, pierwotniaków itp.”.

Moc nawilżacza

Bardzo ważnym parametrem jest dostosowanie mocy urządzenia z jonizatorem do częstotliwości nawilżania oraz wydajności. W zależności od rodzaju urządzenia warto wybrać taki model, którego wartość mocy będzie większa niż 25 W. Warto pamiętać, że im większa moc, tym urządzenie będzie sprawniej działać.

Wydajność

Kolejnym ważnym parametrem jest wydajność nawilżania. Parametr ten wskazuje na efektywność działania urządzenia i wielkość poboru wody na jedną godzinę. W przypadku niedużych pokoi, których metraż jest mniejszy niż 35 m2, warto wybrać nawilżacz z jonizatorem, którego wydajność będzie wynosić od 200 do 300 ml/h. Z kolei przy większych pomieszczeniach, których powierzchnia jest większa niż 40 m2, zaleca się zakup urządzenia o wydajności nawilżania od 300 do 500 ml/h lub nawet więcej.

Poziom hałasu

Dokonując zakupu urządzenia do utrzymania optymalnego poziomu nawilżenia w pomieszczeniu, warto zwrócić uwagę na poziom hałasu. Zbyt głośny nawilżacz powietrza w Twoim domu może zakłócać spokój oraz niekorzystnie wpływać na sen, zwłaszcza jeśli zamierzasz używać sprzętu w trakcie nocy. W związku z tym wybierz takie urządzenie, którego poziom hałasu będzie mniejszy niż 50 dB. Oprócz tego przydatną funkcją jest tryb nocny, który dodatkowo wycisza pracę nawilżacza.

Poziom nawilżenia

Kluczową właściwością jest możliwość kontrolowania i automatycznego ustawiania poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Przyjmuje się, że dla dobrego samopoczucia i zdrowia, poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu powinien wynosić od 40 do 60%. Dlatego wybieraj nawilżacz z jonizatorem, który posiada higrostat wbudowany wewnątrz urządzenia. Czujnik ten odpowiada za sprawdzanie aktualnej wilgotności powietrza oraz za utrzymanie optymalnego nawilżenia powietrza w pomieszczeniu.

Jonizator

Funkcja jonizacji odpowiada za dostarczenie ujemnych jonów, czyli anionów do otoczenia. Cały proces polega na rozbiciu cząsteczek wody. W przypadku wyboru nawilżacza z jonizatorem należy zwrócić uwagę, jak przebiega cały proces jonizacji w urządzeniu. Na pewno nie polecamy wybierania nawilżaczy parowych, które oferują możliwość jonizacji. W trakcie wyboru urządzenia sprawdź, czy wybrany model posiada filtry lub maty ewaporacyjne, które skutecznie zatrzymują szkodliwe związki chemiczne.

Pojemność zbiornika na wodę

Istotną właściwością w każdym nawilżaczu z jonizatorem jest pojemność zbiornika na wodę. Warto podkreślić, że im większy pojemnik, tym rzadziej będziesz musiał wymieniać wodę. Dlatego wybieraj urządzenie, które posiada wbudowany zbiornik o pojemności większej niż 5 l.

Sterowanie

Bardzo dużym udogodnieniem jest automatyczna obsługa urządzenia. Nawilżacze powietrza dostępne są w kilku wersjach. Możesz spotkać się z prostymi w obsłudze urządzeniami, jak również z automatycznymi nawilżaczami sterowanymi za pomocą: wyświetlacza, pokrętła, pilota, jak również smartfona.

Dodatkowe funkcje

W trakcie zakupu urządzenia do zwiększania niskiej wilgotności powietrza warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje oraz akcesoria, które dodaje producent. Do jednych z przydatnych właściwości można zaliczyć oczyszczacz powietrza z nawilżaczem, który odpowiada za zwalczanie drobnoustrojów występujących w powietrzu w mieszkaniu. Inną przydatną funkcją jest sterowanie z użyciem aplikacji mobilnej, jak również możliwość aromaterapii. Bardzo przydatnym elementem jest wbudowana lampa UV, która odpowiada za zwalczanie wirusów, bakterii, pleśni i innych patogenów.

Gdzie sprawdzi się nawilżacz powietrza z jonizatorem?

Nawilżacz powietrza z jonizatorem to urządzenie, które szczególnie polecane jest dla osób, które miewają regularne problemy z górnymi drogami oddechowymi, np. wysuszona śluzówka czy kaszel. Jonizacja polecana jest również dla alergików. Ponadto sprawdzi się dla osób, które odczuwaj dyskomfort spowodowany suchym powietrzem. Oprócz tego nawilżacz z jonizacją oraz ewaporacją doskonale sprawdzi się dla dzieci. Ponadto do wybranych modeli możesz zastosować olejki eteryczne, które doskonale sprawdzają się dla osób z katarem alergicznym, nieżytem nosa czy alergią.

Ile kosztuje dobry nawilżacz powietrza z jonizatorem?

Kwota za solidny nawilżacz z jonizatorem zależy od wybranego typu nawilżacza. Zazwyczaj cena za nawilżacz powietrza ultradźwiękowy z jonizatorem zaczyna się od 100 zł. Z kolei bardziej rozbudowane modele ewaporacyjne kosztują od 600 zł w górę.

Rodzaj nawilżacza Przedział cenowy
ultradźwiękowy od 100 do 1200 zł
ewaporacyjny od 600 do 4000 zł

Podsumowanie

  • Kiedy zdecydujesz się na model ultradźwiękowy, to zalecamy uzupełniać zbiornik wodą destylowaną.
  • Dokonując zakupu, wybieraj modele od sprawdzonych producentów. Do jednych z polecanych modeli można zaliczyć: nawilżacz Stadler Form Oskar, Klarta Humea, Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier, nawilżacz powietrza Smartmi Evaporative Humidifier 2, jak również nawilżacz powietrza Philips HU4803/01.

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Do jakich pomieszczeń warto kupić nawilżacz powietrza?

Nawilżacz powietrza to urządzenie, które sprawdzi się do pomieszczeń, w których poziom wilgotności jest mniejszy niż 40%. Warto dodać, że optymalny poziom nawilżenia powietrza powinien wynosić od 40 do 60%.

Na co zwrócić uwagę kupując dobry nawilżacz powietrza z jonizatorem?

Decydując się na zakup nawilżacza powietrza z jonizatorem, warto zwrócić uwagę na: rodzaj nawilżacza, moc urządzenia, wydajność, pojemność zbiornika na wodę, producenta oraz jakość wykonania.

Jak organizm reaguje na zbyt suche powietrze?

Kiedy w pomieszczeniu występuje zbyt suche powietrze, to może wystąpić przewlekły kaszel, suchość błon śluzowych, katar alergiczny, wysuszenie spojówek. Ponadto zbyt niskie nawilżenie powietrza w pomieszczeniu może przyczynić się do bólu głowy i złego samopoczucia.

Jak zmierzyć wilgotność powietrza?

Wilgotność powietrza mierzy się z wykorzystaniem higrometru, który określa poziom nawilżenia. Wybrane modele nawilżaczy powietrza mają wbudowany higrometr, dzięki któremu istnieje możliwość automatycznego kontrolowania poziomu wilgotności powietrza.

Źródło: mojranking.pl

5/5 - (5 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *